Ütü Gerektirmeyen Parçalar

02 Feb 2017

 

Günlük hayatın koşuşturmacası arttıkça pratik ürün arayışımız hız kazanıyor. Tek işlevi olan eşyalara ilgimiz gittikçe azalırken hazırlanıp evden çıkış süremizi azaltan parçalara öncelik veriyoruz. Annelerimizin bin bir emek harcayarak ütüleyip kolaladığı gömlekler, danteller geçmişin tatlı hatıraları olmanın ötesine geçemiyor. İş hayatında aktif rol oynamanın yanı sıra evi de idare etmesi gereken modern kadının artık böyle şeylere ayıracak vakti yok. Yoğun iş yükünüzü az da olsa hafifletecek ütü gerektirmeyen parçalardan oluşan kombinleri incelemek ve kıyafetleri ütülüymüş gibi gösteren tüyolar öğrenmek için sizleri yazımızı okumaya davet ediyoruz.

Meryem Acar – Kürk Detaylı Hırka 69.90 TL

Koton – Balıkçı Yaka Kazak 49.99 TL

Veteks Line – Kloş Etek 69.90 TL

Rabia Z – Jersey Şal 24.90 TL

Marjin – Süet Bot 179.99 TL

Boydan uzun hırka kumaş yapısı itibariyle kırışmayacak parçalardan biri. Kürk detaylı hırka gibi uzun kıyafetlerinizi gardırobunuza astığınızda etekleri katlanıp kırışıyorsa kapı arkasındaki askılardan faydalanabilirsiniz. Kapı arkasındaki askıların görüntü kirliliğine sebep olduğunu düşünüyorsanız gamboç  kullanabilirsiniz. Üstte ve altta asma kısmı bulunan gamboçlar büyük parçaları ikiye katlayarak kırışmadan muhafaza etmek için oldukça pratik bir çözüm sunuyor. Jersey penye şalları yıkadıktan sonra çırpıp geniş bir şekilde asarak kuruttuğunuzda sonrasında katlasanız da kırışmadan kullanmaya devam edebilirsiniz. Kazak gibi narin parçaları mandal izi olmadan kurutmak için kıyafet askısında kurutmayı deneyebilirsiniz.

Ferrace By Arzu Ergen – Salaş Hırka 219.90 TL

Tuncay – Fermuar Detaylı Tunik 49.90 TL

 Neways – Kot Pantolon 89.90 TL

Mervin – Düz Şal 8.90 TL

Ayakkabı Havuzu – Siyah Bot 89.99 TL

ID’OTTO – Organik Pamuk Çorap 9.90 TL

Dökümlü siyah hırka salaş modeliyle çabasız şıklığın vazgeçilmez parçası olacak. Birçok farklı renkle kombinleyebileceğiniz hırka dökümlü kumaşıyla hareket özgürlüğü sağlıyor. Ütü gerektirmeyen kumaşların başında gelen kot ceketten ayakkabıya kadar bütün parçalarda kullanılmaya başladı. Oturup kalkarken sürekli kırışan kumaş pantolonları bir kenara bırakıp kot pantolonlara yönelmekte fayda var. Desenli şallar kırışıklığı daha az belli etse de desensiz modellerin kombin özgürlüğünü sağlamıyor. Bir sonraki yıkamaya kadar ütülemeden şalınızı kullanabilmek için gün sonunda ütüsüz ütü spreylerinden yardım alabilirsiniz.

 

[wa-wps]
Paylaş

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *