Uzun Görünmek için 5 İpucu

30 Eyl 2015

Boy sıkıntısı yaşayan hanımlar bu yazı tam size göre! Boyumuz kaç cm olursa olsun bazen 3 cm’lik topuklu ayakkabı bile düz tabandan daha öz güvenli hissettirir. Topuklu ayakkabıların rahatsızlıkları ve giyim zorluğu her ortamda veya uzun süre onları kullanmamıza engel olurken, aslında uzun boylu görünmenin sadece topuklu ayakkabı ile olmayacağının altını çizmek lazım. Uzun görünmenizi sağlayacak ufak tüyolarla artık alışveriş yaparken daha dikkatli olacaksınız.

1.Uzun görünmenin temel sırrı uzun bacaklardır.

Uzun bacaklara kavuşmak için giydiğimiz topuklu ayakkabılar aslında bu işlevi gerçekleştirir. Ancak yüksek bel etekler ve pantolonlar da bu işlevi layıkıyla görebilir. Alışveriş yaparken yüksek bel parçalardan seçmeye çalışın ve bu parçaların bel hizasını kapatmayın ki alt beden daha uzun görünebilsin.

jakarli-elbise--bordo--cml-collection-153179-1

2.Bilekte biten parçalar uzun gösterir.

El bileklerinin üzerinde biten yarım kol ya da eksik kol kıyafetlerin yanı sıra ayak bileğinde ya da biraz üzerinde biten kıyafetler, biz farkında olmasak da beynimizin arka planında sanki çok uzunmuşsunuz da kıyafet kısa kalmış algısı oluşturur. Bu da daha uzun görünmenizi sağlar.

kalem-etek--siyah--luvice-147382-1

3.Uzun bacakların göstergesi kısa üst bedendir.

1. maddedeki uzun bacak teorisini destekleyen bu yöntem, yüksek bel alt beden kıyafetleri olmasa da, üst bedenimizin kısa görünmesinin sağlayarak alt bedenimizi uzatma yöntemidir. Bunun için göğüs altında kemeri bulunan elbiseler, tunikler ya da kısa bluzlar ve ceketler kullanılmalıdır.

Mevra-tesettur-giyim

4.Boynumuz çok önemli.

Boyunuz uzunsa, boynunuz da uzun demektir. Kısa boyun her zaman basık gösterir. Bunun için boyna flar takılması veya boğazlı kıyafetler giyilmesi önerilmez. Tesettürlü bayanların ise başörtülerini boyunlarına sarmaları, yani boyun kısmındaki örtünün sıkı olması, basıklığı önler.

ince-pasmina-sal--siyah--mervin-98860-6

5.Düşük kol kesiminden uzak durulmalı.

Özellikle salaş tunik ve elbiselerde kullanılan düşük kol kesimi, yarasa kol kesimi vb kalıplar, kollarınızı olduğundan daha kısa gösterir. Reglan kol kesimi ise daha uzun kollarınız varmış algısı oluşturur.

25

 

Paylaş

Beykent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden tam burs ile mezun olan Amine Nurgül Yanıkkaya, şu an aynı üniversitede Tekstil ve Moda Tasarımı son sınıf öğrencisidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir