Uzun Gösteren Tesettür Kombinleri

09 Mar 2016

 

Modanın akıp giden, hatta hızına yetişemediğimiz dünyasında; beğendiğimiz parçaları bir an önce edinmeye çalışıyoruz. Podyumda, vitrinde, tanıtımda vs her mecrada manken üzerine giydirilen parçaları sevmemek pek de mümkün olmuyor.  Mankenler uzun boylu, zayıf olduğu için görüp beğendiğimiz şeyi kendimiz giydiğimizde aynı görünmediğinden şikayetçi olabiliyoruz. Bu durumda modanın ‘kendine yakışanı kullan’ düsturu ne şekilde uygulanabilir, tartışma konusu. Peki kilolu gösterebilecek parçaları, ufak tüyolarla kullanabilmek ve aynı zamanda kilolu görünmemek mümkün olabilir mi? Elbette mümkün. İşte uzun gösteren tesettür kombinleri ile tüyolar!

Uzun gösteren tesettür kombini 1

1.Desenli Pantolon

Desenli pantolonların kısa ve kalın gösterdiği aşikardır. Özellikle basen problemi olan bayanların kullanmaktan çekindiği bu pantolonlar, birbirinden hoş desenleri, rahat kullanımları ve cool duruşları ile giyme isteğini artıran trend pantolonlardandır. Peki nasıl kombinlemek gerekir?

Öncelikle koyu rengin hakim olduğu, ufak yada orta boy desenlerin kullanıldığı pantolon tercih edilmelidir. Böylece desenin potansiyel geniş gösterme olumsuzluğu minimum olacaktır.

Kesinlikle fazla uzun tuniklerle kullanılmamalıdır. Zira, bacak boyunuzu iyice kısaltmış olursunuz.

Dökümlü ve bol pantolonun boyu yere kadar olmalıdır. Bu şekilde dolgu veya platform topuk ile hem rahat edip hem boyunuzu çaktırmadan uzatabilirsiniz. Bu şekilde bacak boyunuzu da uzun göstermiş olursunuz.

Uzun gösteren tesettür kombini 0

2. Etek-Bluz Takımı

Etek giyildiğinde boyunun bilek hizasında olması; sanki boyunuz uzunmuş da etek kısa gelmiş mesajını bilinç altına gönderdiğinden, sizi daha uzun gösterir.

Bluzunuzun kısa olması, yani bel hizanızda bitmesi; gövdenizi kısaltarak mevcut bacak boyunuzu uzatmış olur.

A kesim bluz veya kazaklar tercih etmek ise, aniden genişleyen basen görünümünü kamufle etmeye yardımcı olur.

Uzun gösteren tesettür kombini 2

3.Tek Parça Elbise ve Kürk 

Genelde diz hizasında ya da altında etek giyildiğinde, ten renginde ayakkabı tercih edilmesi söylenir. Bunun nedeni bacak boyunu kesmemektir. Uzun etek yada elbise giyildiğinde de, özellikle tek parça ise ayakkabının rengi elbiseyle aynı renk olmalıdır. Yine bu sayede tek parça elbisenin bütünlüğü bozulmamış olur.

Belinizin yüksek hizasında kullanacağınız ince kemer, hem zayıf hem uzun görünebilmenin püf noktalarından biridir. Kemerin inceliği oldukça önemli.

Kürk giymek istediğinizde, kısa ve desensiz olanı tercih ederseniz, kürkten dolayı oluşan şişkinliği, kilonuzmuş gibi göstermemiş olursunuz.

[wa-wps]
Paylaş

Beykent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden tam burs ile mezun olan Amine Nurgül Yanıkkaya, şu an aynı üniversitede Tekstil ve Moda Tasarımı son sınıf öğrencisidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir