Valentino 2014 İlkbahar Yaz Koleksiyonu

26 Ağu 2014

Valentino 2014 ilkbahar-yaz koleksiyonunu Paris Moda haftasında moda severler ile buluşturdu. Modaya yön veren dünya markalarından biri olan Valentino, bu sezon da da sıradışı ve özgün tasarımlara imza attı.

Ünlü markalar arasında en çok beğendiğimiz ve severek takip ettiğimiz Valentino, bu sezon da moda severlere görsel bir şölen yaşatıyor. Valentino 2014 ilkbahar-yaz koleksiyonunda, romantik, egzotik ve etnik detayları bir arada sizlerle buluşturuyor. Tesettürlü modern giyinen bayanlarında kolaylıkla tercih edebileceği ve kendilerini ödüllendireceği tasarımları sizler için derledik…

valentino-2014-ilkbahar-yaz-koleksiyonu-11

valentino-2014-ilkbahar-yaz-koleksiyonu-1

Valentino’nun geçmiş yılların desenlerini usta bir işçilik ile hazırladığı koleksiyonda boncuk işlemeleri, püskül ve danteller dikkat çekiyor.

valentino-2014-ilkbahar-yaz-koleksiyonu-2

valentino-2014-ilkbahar-yaz-koleksiyonu-3

Etnik desenin ağırlıklı olarak kullanıldığı pantolon-ceket takımında bol kesim kullanılmış. Ceket kollarındaki ve etek uçlarındaki oval kesimler sayesinde oldukça sıradışı bir görünüm sergiliyor.

valentino-2014-ilkbahar-yaz-koleksiyonu-4

Desenlerin yoğun olarak kullanıldığı bu elbise modelinde, tülün transparan hali karşımıza çıkıyor. Muhafazakar bayanların transparan kısmını çok fazla düşünmesine gerek yok, çünkü Valentino Haute Couture hizmetiyle her talebe karşılık veriyor.

valentino-2014-ilkbahar-yaz-koleksiyonu-5

Valentino klasik ve modern elbise modeli, günün her saatinde ve her ortamında rahatlıkla kullanabileceğiniz bir tasarım. Elbisedeki dikkat çekici özellik, alışılagelmiş bel kısmındaki büzgünün diz kapaklarının üstüne taşınmış olması. Tesettürlü bayanların bu modelin üzerinde hiç değişiklik yapmadan tercih edebileceklerini söyleyebiliriz…

valentino-2014-ilkbahar-yaz-koleksiyonu-6

Minimal formlarda hazırlanmış romantik elbise modeli transparan olduğu için biraz cüretkar… Fakat tesettürlü veya muhazakar giyinmeyi tercih ediyorsanız, beyaz uzun bir astar ile bu soruna çözüm bulabilirsiniz.

valentino-2014-ilkbahar-yaz-koleksiyonu-7

Valentino tulum modeli, üst kısmı zarif bir şekilde desenlerle süslenmiş, alt kısmı sade bırakılarak tulumun farkını ortaya koymuş.

valentino-2014-ilkbahar-yaz-koleksiyonu-8

Yeşil elbise üzerine etnik desenlerin kullanıldığı, etek kısmının ve omuzdan göğüs kısmına doğru uzantısı oldukça farklı ve özgün bir tasarımı ortaya koyuyor.

valentino-2014-ilkbahar-yaz-koleksiyonu-9

valentino-2014-ilkbahar-yaz-koleksiyonu-10

Leoparın pantolonda ağırlıklı olarak kullanıldığı, gömlekte ise tek hareketin yaka kısmındaki kurdele olduğunu ve birbiriyle nasıl uyumlu hale getirildiğini görmekteyiz.

Paylaş

Tesetturgiyim.com Genel Yayın Yönetmeni olan Merve Uzun, kariyerine Modanisa.com'da Marka Müdür Yardımcısı olarak devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir