Valentino 2017 Koleksiyonu, Küba köylerinden ilham aldı!

26 Kas 2016

 

Yoğun renk, baskı ve nakış ile harmanlanan Valentino 2017 koleksiyonu, Küba sokaklarından daha da derinlere inerek köylere yaptığı gezilerden ilham aldı.

ABD ve Küba arasında olumlu gelişmelerin olması, Chanel ve Stella Mccartney gibi isimlerin ardından Valentino’nun da ülkeye ilgisi arttırdı. Küba’da yerel halkın simgesi kelebek figürü çanta saplarına işlenirken, ulusal çiçekleri zambak, elbiselerde kullanıldı. Kırmızının en canlı tonu koleksiyonda yer alırken, Küba kültürüne göndermeler yapılması dikkat çekti.

Koleksiyonun verdiği mesaj, çarpıcı görünümüne rağmen koruduğu tevazusu ile daha özgün bir duruş. Bunu el örgüsü görünümlü basit kazaklardan, tasarım iddiasından uzak eteklere kadar hissetmek mümkün.

valentino1

Elindeki kürk yakayı değerlendiren, modadan bağımsız bir köylüyü yansıtan Valentino, kentten kırsala kaçışı da koleksiyonda vurguluyor. Beyaz zambaklar dikkat çekerken, derinin her halini görmek mümkün. El ile örülmüş görüntüsü verilen kazaklar, basitliğin ne kadar lüks görünebileceğini keşfetmiş gibi.

valentino3

Etekte kelebek baskısı, sırtında pançosu ile tam bir Küba kadını! Valentino, önümüzdeki yaz balerin babetlerinin yükselişine burada da işaret ediyor. Çanta saplarında kullanılan teknik, babetlerin bağcıklarına da uygulanmış.

valentino4

Kelebek desenleri, işleme olarak elbiselerde sıkça kullanılmış. Yok gibi görünen doğal ve abartısız makyaj trendi, gösterişli tasarımların güzelliğini ön plana çıkarıyor. Saçlarda ise, evde kesilmiş yıkanmış ve dışarı çıkılmış havası hakim.

valentino5

Çanta ve ayakkabıda çok sevilen çizgisini koruyan Valentino, en belirgin değişikliği sap ve çanta aksesuarlarında yaptı. Yakında sıkça göreceğimiz desenli çanta sapları ve yaprak veya kelebek şeklinde anahtarlıklar göz dolduracak. Daha önce bahsettiğimiz uzayan etek boyları ve çiçek baskıları ise, hiç olmadığı kadar zarif.

valentino6

Doğanın en vahşi ve en masum taraflarını yansıtan kamuflaj deseni ve beyaz, bir arada düşünemediklerimizden. Çantada köy havası estirmeyi ihmal etmeyen Valentino, şehir kadını imajını ise ayakkabılarda korumayı tercih etmiş.

valentino2

Kusursuz asimetrik formları, Küba kırmızısı ile taçlandıran moda devi, ustalığının altını tek rengi kullanarak çiziyor. Aynı renk tonlarını tutturmadan, iddiasını sade bir parçada konuşturuyor.

2017 kış koleksiyonlarında gördüğümüz kırmızılar, ilkbahar ve yaz mevsiminde pembe tonlarla beraber karşımıza çıkacak. Küba’nın köylerinden ilham alan Valentino koleksiyonundaki gibi baskın toprak ve yeşil tonları ise, her mevsim yenilenerek bizleri bekliyor olacak.

 

[wa-wps]
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir