Valentino'dan Afrika Esintileri

18 Apr 2016

Tasarımlarında farklı kültürlere yer veren Valentino, 2016 ilkbahar – yaz koleksiyonuyla sevenlerini Afrika ile buluşturuyor. Meraklıları için güzel bir fırsat sunan koleksiyon etnik desenler, püsküller, kemik kolye ve bileklikler, bağlamalı sandaletler ve fildişi tüyler ile tam bir Afrikalı. Bilinmezliklerle dolu kıtayı keşfetmek isteyenler umduklarını bulacaktır.
Hayranlarını ormanda küçük bir gezintiye çıkaran Valentino tasarımlarında yeşil ve siyah kullanarak gizemli bir hava oluşturuyor. Yürürken bakır rengi yaprakların yüzünüze değdiğini hissediyorsunuz. Hemen elinizle dalı yukarı kaldırıyorsunuz.

Valentino-2016 Valentino-2016

Gözlerinize inanmakta zorlansanız da fillerle ve zürafalarla karşı karşıyasınız. Özenle hazırlanan kıyafetler doğal bir hayvanat bahçesi gibi.

Valentino-2016 Valentino-2016

Safari tutkunlarını unutmayan Valentino ürkek gözlerle etrafa bakan geyiklerin peşine aslanları takıyor. Heyecan dolu dakikalar belgesel şöleni yaşatıyor.

Valentino-2016 Valentino-2016

Koleksiyonda ağırlıklı olarak koyu renklerin kullanılması dikkat çekici olsa da bakır rengi işlemeler, tribal nakışlar sayesinde tasarım parçalar şıklığından ödün vermiyor.

Valentino-2016 Valentino-2016

Afrika sıcağından esinlenen Valentino, güneşin ve sezonun trend rengi sarıyı göz ardı etmiyor. Haki çanta ile kombini bahar havası estiriyor. Pastel tonların kullanıldığı patchwork elbiseler çöl sıcağında rahat bir nefes aldırıyor insana.

Valentino-2016 Valentino-2016

Romantik bir dans türüyle aynı adı taşıyan Valentino gecenin ilk dansını sizinle yapmak istiyor. Karanlık gecede bir yıldız gibi parlama fırsatını kaçırmak istemiyorsanız kendinizi tasarımların kollarına bırakın…

Valentino-2016 Valentino-2016

[wa-wps]

Paylaş

Çağ Üniversitesi Uluslararası Finans bölümü mezunu Nuray Ünver, çeşitli sertifika programlarına katılarak onur ve yüksek onu belgeleri aldı. Modayla ilgili eğitim programlarına katılmaya devam ederken, kendi blogunu yönetiyor ve tesetturgiyim.com'da yazıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *