Valentino'nun Bale Gösterisi

05 Kas 2016

Her defilesinde farklı bir konsept uygulayan Valentino 2016 – 2017 sonbahar kış koleksiyonunu bir bale gösterisiyle sahneye çıkarıyor. Sevenlerine görsel bir şölen sunan koleksiyon balerin ayakkabılar, nude tonlarında bodyler, topuğu geçen taytlar, tütü etekler ile gerçek bir balerin. Modeller de saç ve makyajlarıyla bunu destekliyor. Karanlık salonda merakla bekleyenler unutamayacakları bir gece yaşayacak.

Sahne ışıklarının yanmasıyla birlikte salonda sessizlik hakim oluyor. Herkes pür dikkat kesilmiş gösterinin başlamasını beklerken ilk olarak uzun paltolu piyanist çıkıyor sahneye. Alkışlar arasında gelenleri selamlayıp piyanonun başına geçiyor usulca.

valentino-paltovalentino-palto2valentino-uzun-palto

Piyano sesinin duyulmasıyla balerin sahnedeki yerini alıyor ve beklenen an geliyor. Artık sırtını arkaya yaslayıp seyretme vakti.

valentino-body2valentino-body3valentino-body

Valentino tütülerin rüzgarına kapılıp ahengle dans ederken hayran kalmamak elde değil. İçten içe bu kadar da güzel olunmaz ki dedirtiyor insana.

valentino-tutu-etekvalentino-tutuvalentino-tutu-2

Zarif duruşuyla bir kuğu gibi olan kadifeler hoş bir edayla süzülüyor. Sıcacık kumaşıyla da herkesin içini ısıtmayı ihmal etmiyor. Geçen yıldan beri artan popülerliğine güvenerek daha iddialı bir duruş sergiliyor.

valentino-kadife-elbisevalentino-kadife2valentino-kadife

Dansla ısınan bedenleri soğutmamak için kürkler çıkıyor sahneye. Dimdik duran omuzlara ne kadar da yakışıyor değil mi?

valentino-kisa-kurkvalentino-kurk2valentino-kurk

Tasarımlar döndükçe vücudu saran fırfır detaylar da izleyenlerin başını döndürüyor. Şifon ve ipek saten kumaşlar sahnede uçuşurken insanın hayaller alemine dalmaması çok zor. Masalsı atmosferde kayboluyor herkes.

valentino-firfir-3valentino-firfirli-elbisevalentino-firfir2

Sanatını her seferinde ortaya koyan Valentino tül üstüne ince ince işlediği motiflerle farkını gösteriyor. Sahne ışığıyla iyice parlayan işlemeler göz kamaştırınca ayakta alkışlanmayı hakediyor.

valentino-islemeli-elbisevalentino-islemelivalentino-islemeli-elbise3

Geniş boğazlı kazak ve tunikler gösteri çıkışında giyilmek için hazır bekliyor. Kimsenin üşümesini istemeyen Valentino aynı zamanda herkese kışı sevdirmenin peşinde olduğunu gösteriyor.

genis-bogazli-kazak2genis-bogazli-kazakvalentino-kazak

Salaş elbiselerle insanları rahatlatmaya çalışan Valentino şıklığından da ödün vermiyor. Bohem havası estirse de kumaş, desen ve aksesuarlarıyla herkesi etkilemeyi başarıyor yine.

valentino-elbise2valentino-elbisevalentino-elbise3

[wa-wps]
Paylaş

Çağ Üniversitesi Uluslararası Finans bölümü mezunu Nuray Ünver, çeşitli sertifika programlarına katılarak onur ve yüksek onu belgeleri aldı. Modayla ilgili eğitim programlarına katılmaya devam ederken, kendi blogunu yönetiyor ve tesetturgiyim.com'da yazıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir