Viktor&Rolf ile Görsel Şov

11 Şub 2016

Moda dünyasının sıradışı defileleri görsel şölen yaratmaya devam ediyor. Büyüleyici ve etkileyici modellerle işlenen konular izleyiciye açılıyor ve oradan da moda severlerin dünyasına dokunuyor. Her sezonda büyüleyen defilelerin vermek istediği mesaj her insanın zihninde farklı algılar yaratıyor. Modanın görsel şov dünyası böylece koleksiyon hazırlarken herkesin görüşü ortaya çıkarak muazzam bir etkiyi kadınların üzerine taşıyor… Defileler genellikle giyilecek kıyafetlerden değil daha çok insanlara iletilmek istenen mesajlarla doludur. Bu defilelerden sıradışı olan Viktor&Rolf yer alıyor. Gizemli bir görünüşü olan  ve heykelleri andıran koleksiyonunda beyaz renk kullanılması dikkat çekiyor.

moda-defile moda-defile moda-defile

Paris moda haftasında görselliği öne çıkaran Viktor&Rolf defilesi oldukça ses getirdi. Görsel anlamda sanat severleri hayran bırakan 2016 ilkbahar defilesinde iki şey dikkat çekiyor. Birisi heykel gibi görünen ve heykellerin insanı giymiş havasındaki büyüleyici etki, ikincisinde ise; bu kadar büyüleyiciliğin içinde beyaz kullanılarak sadeliğe yer vermesi. Desenlerle gösterişi, renklerle sadeliği birleştirerek zıtlığın muhteşem uyumunu gözler önüne seriyor. Kısacası; moda üzerine yapılan defileler giyinmeye hitap etmek yerine izleyiciye geçici bir şov yaşatıyor.

moda-defilemoda-defilemoda-defilemoda-defilemoda-defilemoda-defile

 

[wa-wps]
Paylaş

Lise yıllarından itibaren Tekstil ve moda tasarım üzerine eğitim aldım. Gazi Üniversitesi Tekstil bölümünü okurken aynı dönemde Olgunlaşma Enstitüsü Moda Tasarım kursuna gittim. Ev tekstili kurslarına katıldıktan sonra kendi tasarımlarımı online olarak yapmaktayım. Şuan ev tekstili tasarımları yapsam bile kısa bir gelecekte giyim üzerine tasarımlarımla devam edeceğim. Kısa zamanda butiğimi açmak hayalim olsa da en büyük hayalim geleceğin moda eğitimcisi olup dünyaca moda okullarında seminerlere katılmak. 3 yıldır online olarak çeşitli sitelere makale yazdığım gibi 1 senedir kişisel moda bloğum var. Dikmek, kesmek, tasarlamak benim için meslekten çok bir tutku, ilk aşk, hayatım üzerine kurduğum tüm hayallerim diyebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir