Vintage Çanta Çılgınlığı

19 Eki 2014

Geçmişe olan özlem görülmeye başladı son zamanlarda. Vitrinleri süsledi o yüksek platformlu kalın topuklu ayakkabılar! İri çiçekli gömleklerden sonra ufak çiçekli elbiselerde şimdilerde her hanımefendinin üzerinde yer alıyor. Bebe yaka  dantelle buluştuğunda hem geçmişi, hem günümüzün yeniliklerini birleştirerek çıkıyor karşımıza. Son zamanlarda moda dünyasında çok sık görülmekte ve tüm hanımların gözdesi haline gelen vintage çılgınlığı çantalara yansımasa asla olmazdı. Şıklığı, sadeliği, eskiyi andıran havası ile olan samimiyeti dikkat çekiyor. Peki, nedir bu vintage? Vintage, aslında sadece geçmişten gelen bir tasarım olmakla yetinmiyor. Bir döneme damgasını vurmuş olması özelliğini taşıyor.

Bu yüzden bizde diyoruz ki; geçmişten günümüze gelen ve bir döneme damgasını vurmuş olan postacı vintage çantalarından her hanımda olması gerekiyor.

$_1266

Rengarenk çeşitleri ile seçim yapmanız kolaylaşacak. Özellikle yanınızda sürekli not defteri ve kitap taşıyorsanız muhakkak bir tane bu tarz çantaya sahip olmalısınız.

$_33

Yine çok beğeneceğinizi düşündüğüm bir tasarım! Önündeki detayı ile ne güzelde taşıyor geçmişin izlerini günümüze…

54882971_tn30_0

Desenli olanlarını da görmek mümkün. Ufak çiçekli tasarımlarıda bulunmakta ve vintage severlerin tarzını yeniliyor.

672451097_876

Vintage çanta tasarımları arasında benim en favorim bu klipsli olanlar. Annemin böyle bir çantası vardı ben çocukken… O günlere götürüyor beni… Ve eminim benim dönemimde olan nesilleri zaman tünelinde yolculuk yaptırıyor bu tasarımlar…

10612911_825043237546620_6715998529717418038_n

Çok çeşitli renkleri bulunduğundan dolayı gönlünüzce istediğini seçebilirsiniz.

134687_27093_1400655596_1000

Fiyonk modası elbette çantalara da yansıdı. Her zevke ve her tarza uygun olan “Japon style” vintage çantalar arasında sırt modellerde yer alıyor. Japon style dedim. Çünkü bu modeller Japon modasından geliyor ve hepsi yurt dışı  kaynaklı tasarımlar. Zaten Uzakdoğu kadınlarında hep bir feminenlik hakimdi ve her dönemde görmek mümkün…

kırmızı çanta

Tasarımı, çizgisi, duruşu ile kendine hayran bırakan çantalardan… Seçtiğiniz her modelin birçok rengi bulunuyor. Daha çok butiklerde bu tarz tasarımlarla karşılaşsanız da online olarak satış yapan firmalardan da bulma imkanı yakalayabilirsiniz.

Fotoğraf Kolajlayıcı_Cn3D70

Vintage tasarım çantaları olarak benim favorim annemin genç kızlığından kalan o deri kırmızı çantayı zaman zaman kullanmak oluyor. İlk günkü kadar sıcak, ilk günkü kadar samimi olan çantamı her gören çok beğeniyor. Bu yüzden hanımlar sizde yeni sezon vintage çantalardan muhakkak elde edin. Gelecekte hiiiiç modası geçmeyecek

Paylaş

Lise yıllarından itibaren Tekstil ve moda tasarım üzerine eğitim aldım. Gazi Üniversitesi Tekstil bölümünü okurken aynı dönemde Olgunlaşma Enstitüsü Moda Tasarım kursuna gittim. Ev tekstili kurslarına katıldıktan sonra kendi tasarımlarımı online olarak yapmaktayım. Şuan ev tekstili tasarımları yapsam bile kısa bir gelecekte giyim üzerine tasarımlarımla devam edeceğim. Kısa zamanda butiğimi açmak hayalim olsa da en büyük hayalim geleceğin moda eğitimcisi olup dünyaca moda okullarında seminerlere katılmak. 3 yıldır online olarak çeşitli sitelere makale yazdığım gibi 1 senedir kişisel moda bloğum var. Dikmek, kesmek, tasarlamak benim için meslekten çok bir tutku, ilk aşk, hayatım üzerine kurduğum tüm hayallerim diyebilirim.

Yorumlar

  1. Hacer Sucuoğlu Adıgüzel diyor ki: Ekim 20, 2014 at 00:53:17

    Hanımları daha da hanımcık yapan ürünler, çok güzeller…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir