Yağmurlu Günler Nasıl Keyifli Hale Gelir?

26 Ara 2014

Kimi çok sever yağmuru, kimisi de nefret eder. Kimi iliklerine kadar hissetmek sırılsıklam olmak ister, kimi üzerine düşen bir damlaya tahammül edemez.

Oysa yağmur rahmetiyle birlikte gelir. Miss gibi toprak kokusunu usulca burnumuza üfler. Ve biz bir kez daha şükrederiz yaşadığımıza.

Peki bakış açımızı değiştirsek, bardağın boş tarafı yerine dolu kısmını görsek hayat daha güzel olmaz mıydı?

Yağmuru sevmeyenlere sırf hayattan daha çok keyif alabilmeniz, etrafınızdaki güzelliklerin farkına varabilmeniz için birkaç küçük öneri sunmak istiyorum. 🙂

Şirin Bir Şemsiye

Öncelikle dışarıya hangi kıyafetle çıkmış olursanız olun, sizi yağmurdan koruyacak yegane şey; çantanızda bulundurduğunuz katlanabilen bir şemsiyedir. Bunun gibi rengarenk bir şemsiye monoton bir gün yerine, rengarenk bir gün yaşamanız için iyi bir başlangıç olabilir.

Renkli Bir Çift Yağmur Botu

yağmur_çizmeleriyle_kombin_örnekleri_1

Başınızın ıslanmasından çok moralinizi bozacak şey, ayaklarınızın sırılsıklam olmasıdır. Bu yüzden deri çizmelerinize güvenip dışarı çıkmayın. Rengarenk yağmur botlarından edinerek yağmurun keyfini çıkarabilirsiniz. Üstelik iş kıyafetlerinizle de uyum sağlayacak modeller bulmanız mümkün.

Şık Bir Trençkot Ya Da Renkli Bir Yağmurluk

Sadece yağmurlu havalarda tercih edebileceğiniz renkli bir yağmurluk yerine klasik bir trençkotla da kendinizi motive edebilirsiniz.

Tüm önlemleri aldığınız halde hala sırılsıklam olmaktan kurtulamadınız mı?  O halde yakınmaktan daha iyi birşey yapın ve keyif almaya bakın. Hayattan tad almayı, etrafınızdaki güzelliklerin farkına varmayı ve şükretmeyi unutmayın!

[wa-wps]
Paylaş

Yazım hayatına kişisel bloğuyla başlayan yazar, Modanisa.com'da içerik editörü olarak profesyonel kariyerini sürdürmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir