Yarı Yıl Tatilinde Beyaz'a Ne Dersiniz?

07 Oca 2015

Yılın ilk yarısının yorgunluğunu atmak, kendinizi ve çocuklarınızı doğanın bembeyaz haline bırakmak isterseniz kayak merkezlerinde kısa bir tatil yapabilirsiniz.

İlk önerim İstanbul’a 120 km uzaklıkta Kocaeli’ne bağlı olan Kartepe Kayak Merkezi. Kayak merkezinde sadece bir otel var ve muhafazakar değil. Muhafazakar bir otelde kalmak isterseniz islami oteller kategorisindeki, Maşukiye’de bulunan Yazıcılar Otel’i tercih edebilirsiniz. Otel kayak merkezine 16 km uzaklıktadır. Otelde konaklayıp, sabah kahvaltınızı yaptıktan sonra servislerle kayak merkezine giderek, merkezde teleferiğe binip, kayak yapabilirsiniz. Otel kayak eğitmeni ve kayak malzemesi kiralama hizmeti de vermektedir.

yazicilar_otel-masukiye-kartepe-sapanca-kocaeli-kahvalti_otelleri-alabalik_otelleri-yazicilar_otel__restaurant15_12_2013_15-23-44

Günübirlik bir tatil düşünürseniz; kayak merkezine giderken yol üstünde bulunan, kayak malzemeleri satan dükkanlardan kayak için gerekli malzemeleri kiralayabilirsiniz. Merkezde bulunan Green Park Otel’de de malzeme kiralama yapabilirsiniz ama maliyeti biraz fazla olabilir.

Kartepe ile ilgili size tavsiyem; kayak konusunda iyi iseniz  hafta içi gitmeniz. Çünkü hafta sonları çok kalabalık olduğu için acemi kayakçılardan size yer kalmayabilir.

İkinci önerim ise; Bursa’da bulunan Uludağ Kayak Merkezi. İstanbul’a 280 km uzaklıktaki Uludağ’da da maalesef tek muhafazakar otel Büyük Otel. Kayak pistleri Kartaltepe’ye kıyasla daha büyük olan otele İstanbul’dan feribot sonrasında araçla devam edebilirsiniz.

uludag-buyuk-otel-1

Buz gibi havada ailenizle birlikte, sucuk ekmeğinizi, sıcacık çayınızı elinize alıp karın tadına varmanız dileğiyle…

 

 

[wa-wps]
Paylaş

Beykent Üniversitesi Tekstil Bölümü mezunu olan Hacer Sucuoğlu Adıgüzel; İSMEK ve Halk Eğitim'de öğretmenlik ve bölüm başkanlığı yapmış, kariyerine rengarenkkostüm.com'da çocuk kostümleri ve tesetturyakasi.com adresinde yetişkin tasarımları ile devam etmekte ve tesetturgiyim.com sitesinde yazarlık yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir