Yarıyıl Tatili Hazırlığı

22 Oca 2015

Yarıyıl tatili yaklaşırken, küçüklerin kötü karne notu paniği, büyüklerin ise hazırlık telaşı birbirine karışıyor.

Sadece onbeş tatil için değil, tüm tatiller için aklınızda bulunması gereken hayati detaylar var.

İşte ilk ve en önemli kural: Asla sıkıntılarınızı bavulunuza alıp götürmeyin 🙂 Karne notları dahil. Herzaman dediğim gibi, yaşama sevinci matematikle açıklanamaz…

hija.be

Genelde giyemeyeceğimiz kıyafetleri bavulumuza alırız. İtiraf edelim, bunu her seferinde yaparız. Basit bir çözümü var. Bavulunuzu hazırladıktan sonra tekrar eleyerek bavulu yerleştirmek. Tabii kısa bir ara verdikten sonra. Çünkü o an fikrimiz muhtemelen değişmeyecektir.

hija.be

Aslında yazılmayan çok önemli bir detay hava durumu. Tatilinizi geçireceğiniz bölgenin hava durumunu iyi takip etmek gerekiyor. Olumsuz koşullar sizi yarı yolda bırakabilir. Ancak bu bile eğlenmenize engel olmasın. Yine de hava durumuna günlük olarak bakmanızı öneriyoruz.

DSC01464-533x400

Kıyafetlerinizi rulo şeklinde katlayın, hem kolay kolay bozulmaz hemde yerden tasarruf edersiniz.

hija.be

Paranızı boş bir dudak kaleminin içinde saklayabilirsiniz. Asla tüm paranızı çantanızda bulundurmayın. Her zaman ikiye bölün. Bavulunuz seyahat firmaları tarafından sigortalı ise endişe etmenize lüzum yok. Önemli olan kolay bulunabilir şekilde saklamamanız. Çorap gibi küçük parçaları ise temiz ayakkabınız varsa içine yerleştirebilirsiniz. Ancak fazla ayakkabı yine de yer kaplar.

suitcase

Bebek bezinizi bulunduğunuz yerde varsa yetecek kadar alın. Asla unutmamanız gerekenler listesini sizinle paylaşıyor, mutlu bir tatil diliyoruz.

-Çocuklar 🙂

-Sürekli kullanılan ilaç

-Seyahat boyu diş macunu ve fırçası, sabun,tırnak makası,güneş koruyucu,ıslak mendil.

-Havlu (Valizin dibine sereceğiniz ekstra bir havlu kötü kokuyu emer)

-Asla hırka veya kazaksız çıkmayın. Yaz olsa bile.

-Telefon bataryanız muhakkak dolu olmalı.

-Ve en önemlisi: Çocuğunuz varsa, ceplerine iletişim numaralarınızı yazıp koyun. Ve acil bir durumda ne yapması gerektiğini muhakkak öğretin. Unutmayın çocuklar uçak yolculuğunda bile kaybolma yeteneğine sahiptir.

-Bunlar dışında boş kalan yerlere kıyafetlerinizi rulo yapıp tıkabilirsiniz 🙂

Hija‘dan sevgiler…

 

[wa-wps]
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir