Yaz Aylarında Hamileler Nasıl Giyinmeli

06 Ağu 2015

Sıcak ve nemli havaların yaşandığı şu günlerde anne adaylarında bir takım güçlükler artmaktadır. Hamileliğin ilk 3 ayında bulantı, kusma, halsizlik yaz aylarını biraz daha güç geçirmeye neden olurken, gebeliğin son aylarında bebeğin büyümesi hareketlerin zorlaşması nedeniyle sıkıntılar yaşanabilir.

Sıcak ve nemli havaların yaşandığı şu günlerde hamileler nasıl giyinmeli?

Hamileliğini yaz aylarında geçiren kalan anne adayları kıyafet seçimine, hem bebek için hem de kendi sağlıkları için dikkat etmelidir.  Yaz mevsimine uygun terlemeyi engelleyecek pamuklu kumaşlar, bel ve basen bölgesi dar, sentetik olmayan rahat pantolonlar, hamile kadınların ilk tercihi olmalıdır. Hamilelik sürecinde vücut yapısında değişimler meydana gelir ve bu süreçte rahatlık ön planda olmalıdır. Güzel ve şık görünme kaygısı güderek sağlığınızı tehlikeye atmayın. Hamileliğin geçici bir süre olduğunu unutmayın ve eski alışkanlıklarınızı kısa bir süre bir kenara bırakarak hamileler için özel tasarlanan kıyafetleri giyinin. Ayağınızın hava almasını sağlayan ve eğilmenizi gerektirmeden giyinebileceğiniz terlikler, sandaletler, ortopedik spor ayakkabıları tercih edin.

172137251

Hamilelik mucizesini sağlıkla ve keyifle geçirmeniz temennisiyle…

Ürünleri satın almak için tıklayın.

 

Paylaş

Beykent Üniversitesi Tekstil Bölümü mezunu olan Hacer Sucuoğlu Adıgüzel; İSMEK ve Halk Eğitim'de öğretmenlik ve bölüm başkanlığı yapmış, kariyerine rengarenkkostüm.com'da çocuk kostümleri ve tesetturyakasi.com adresinde yetişkin tasarımları ile devam etmekte ve tesetturgiyim.com sitesinde yazarlık yapmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir