Yaz Düğünleri için Büyük Beden Abiyeler

24 Tem 2017

Hiçbir zaman için yaz aylarında düğünlerin neden arttığını anlayamamışımdır. Sıcak hava yapış yapış nem… Bunların hangisi bir gelini cezbeder bilemiyorum. Ama bir şeyler cezbediyor olmalı ki yaz aylarında düğünlerin ciddi oranda arttığına şahit oluyoruz. 🙂

Her sene haziran sonu geldi mi evlere düğün davetiyeleri de gelmeye başlıyor. Haliyle -özellikle de yakın çevreden birisinin düğünü ise- kıyafet arayışları başlıyor. Herkes bütçesine, zevkine göre bir şeyler bulmanın peşine düşüyor. Geçen sene bu sıkıntıyı yakından yaşamış birisi olarak bu arayışın çok yorucu olabildiğini biliyorum. Bu yüzden sizin işinizi biraz olsun kolaylaştırmak istedim. Birkaç farklı büyük beden abiye elbiseyi bu yazıda bir araya getirdim. Hep beraber incelemek ister misiniz? 

Saliha markası her zaman olduğu gibi bu sene de koleksiyonunda birbirinden şık abiye elbiselere yer vermiş. Çok belirgin bir çizgiye sahip olan marka sade ve şık parçalar çalışıyor.

Aysira modelleri de tül pelerini ile biraz daha modern bir havaya sahip. Baştan ayağa işlemeli kumaşı gerçekten göz dolduruyor!

Arıkan markası aşağıdaki abiye elbisesinde bu sene çokça karşılaştığımız güpür çiçekleri kullanmış. Trendlere uygun bir detayla zenginleştirilen elbise sade kesimi ve ağır kumaşı ile klasikliğini de koruyor.

Saliha markasının Afra brokar elbisesi bu yazıdaki favori parçam. Osmanlı kaftanları andıran modeli hem çok modern hem de çok klasik. Adeta iki zaman arasında bir köprü gibi. Klasik parçalardan sıkılan, daha farklı bir tasarım tercih etmek isteyenlerin çok seveceğine inanıyorum. Hem de yaş olarak da çok gençlerin de kullanabileceği renkli bir parça.

Bu tarz şifon parçalı, şifon yelek veya hırkalı abiye elbise modellerini sıkça görüyoruz. Kişisel gözlemlerime göre orta yaş ve üzeri büyük beden tesettürlü kadınların en çok tercih ettiği modellerden birisi.

Şifon detaylar genellikle kusurlu kabul edilen bölgeleri gizleyecek şekilde yerleştirildiği için daha komforlu bir seçenek olarak görülüyor. He&De markası her zaman koleksiyonunda bu tarz birkaç farklı modele yer veriyor. Eğer böyle bir parça arıyorsanız markanın koleksiyonuna göz atmanızı öneririm.

Alia büyük beden tesettür giyim koleksiyonu için bir önceki yazımıza göz atabilirsiniz.

[wa-wps]
Paylaş

2014 senesinden beri kendi blogunun sahibesi, bir yandan blogunu yönetirken, bir yandan da İstanbul Üniversitesinde Arap Dili ve Edebiyatı'nda öğremine devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir