YAZA TAZELENEREK BAŞLAMAK İÇİN 5 İPUCU

05 Haz 2020

Yaz mevsimine girerken, evde geçirdiğimiz günlerin etkilerini cildinizden silmeye ne dersiniz? Kolay ve etkili cilt bakım önerilerini sizin için derledik!

Saç bakımı

Evde geçen günlerin yoğunluğunda saçlarımızı ihmal etmiş olabiliriz. Hızlı bir saç bakımı için saç maskeleri en kolay ve etkili yöntemlerden. Maskeler ile sadece yarım saat içinde saçlarınıza ihtiyacı olan nemi, parlaklığı ve hacmi sağlayabilirsiniz.

Göz bakımı

Karantina sürecinde birçoğumuzun uyku düzeni alt üst oldu. Uykusuzluğun sonucunda göz çevremizde yorgunluk izleri belirmiş olabilir. Bu izlerden kurtulmak için doğal yağlara başvurabilirsiniz. Ayrıca kaş ve kirpik bakımı için doğal yağlardan üretilen serumları kullanabilirsiniz.

Cilt bakımı

Düzensiz uyku ve stres, cildimizi etkilemiş olabilir. İyi bir cilt bakımının anahtarı, etkili bir cilt temizliğinden geçer. Cildimizin ihtiyacına yönelik jellerle etkili bir temizlik sonrasında, kağıt maskeler ile cildimizi canlandırıp nemlendirebiliriz. 

Vücut bakımı

Mevsim değişimlerinin en çok etkilediği şeylerden biri de vücudumuzun nem dengesi. Ölü derilerden arınmak ve cildiminizin nefes almasını sağlamak için kalın taneli bir scrub kullanmak en etkili yollardan. Ardından uygulayacağımız aloe vera jel ve bakım yağlarıyla da vücudumuzun nem dengesini koruyabiliriz.

Ayak bakımı

Ayaklarımız, cilt bakımı konusunda belki de en ihmal ettiğimiz bölge. Özellikle çatlayan topuklar, birçok kişinin ortak problemi. Yoğun etkili ayak bakım kremleriyle hem bu sorundan kurtulabilirsiniz hem de tekrarlamasının önüne geçebilirsiniz.

[wa-wps]
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir