Yazın Çantanızdan Ayırmamanız Gereken 3 Ürün

04 Eyl 2017

Güzellik ve cilt bakımı ağırlıklı bir blog tuttuğunuz zaman birçok insanın hayatı boyunca denediği ürün sayısına siz bir iki sene içerisinde ulaşabiliyorsunuz. Hatta bazen öyle oluyor ki aynı ürünün türevlerini aynı anda kullanırken buluyorsunuz kendinizi.

Ben de uzun zamandır bu konulara meraklı birisi olarak geçen yıllar içerisinde deneyip beğendiğim birkaç ürünü yazmak istedim. Listeyi çok uzatmamak adına da zaruri diyebileceğim ürünleri seçmeye çalıştım. Sonunda listeyi dörde indirmeyi de başardım! İşte benim için yaz çantasının olmazsa olmazı bakım ürünleri. 

Sanırım birkaç farklı yazıda defalarca bas bas bağırmamdan güneş koruyucu ürünlerin benim için ne kadar önemli olduğunu anlamışsınızdır. Ondan fazla güneş koruyucu krem denemişimdir. Hepsinde aynı sorunu yaşadım; aşırı terleme yapıp yüzümden akıp gitmeleri. Ve yüzümle asla bütünleşmemeleri.

Ancak Avene’in stick zones sensibies güneş kremi benim için bambaşka bir sayfa açtı. Yüzümle çok çabuk bütünleşiyor, inanılmaz hafif bir yapısı var. Beyaz iz bırakmıyor, zaten şeffaf bir ürün. Aynı zamanda ambalajı sayesinde kolayca her yere götürülebiliyor. Kuru, yağlı ve karma ciltte denendi onaylandı!Bana göre eller güneş korumasında en çok ihmal ettiğimiz bölge. Bu yüzden özellikle yaz aylarında el kremi seçimi yaparken güneş koruma özelliği olan bir ürünü tercih etmeliyiz.

Ben genel olarak Neutrogena’nın el kremlerini çok beğeniyorum. Güneş koruma özelliğine sahip uygun fiyatlı en iyi seçeneklerden birisi olarak bu anti-aging özellikli el kremini öneririm.

Son ürün ise hem çok keyfi hem de çok zaruri bir ürün. Evet o sırada bütçeniz müsait değilse tabii ki çok daha öncelikli bakım ürünleri var. Ancak fırsatınız varsa mutlaka bakmanızı öneririm. Termal su spreyleri cilde yazın sıcağında kavrulurken ihtiyacı olan nemi ve ferahlığı veriyor. 50 mllik şişeler çantada neredeyse hiç yer kaplamıyor bile! Çantanıza atın ve gün içinde ferahlamaya ihtiyaç duyduğunuzda kullanın. Bir süre sonra bağımlısı olacaksınız.

Ben daha önce uzun süreli olarak yalnızca La Roche Posay’ınkini kullandığım için onun görselini paylaştım. Ancak piyasada birçok farklı markaya ait termal su bulabilirsiniz.

Paylaş

2014 senesinden beri kendi blogunun sahibesi, bir yandan blogunu yönetirken, bir yandan da İstanbul Üniversitesinde Arap Dili ve Edebiyatı'nda öğremine devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir