Yeni Adidas Superstar Metal Toe

29 Mar 2016

 

Son zamanların ayakkabı modasında büyük bir sıçrama yaşayan metal renkler veya metal materyaller, klasik tarz ayakkabıların sınırından dışarı çıktı. Genelde klasik, feminen ayakkabılarda görmeye alışkın olduğumuz metal renkler, bir süre maskülen ayakkabıların sertliğine ihtişam kattı. Şimdi ise metal devrimi denebilecek bu tarzın en yakışan, en değişik ve en orjinal yansımasını vitrinlerde ve ünlü ayakkabı markalarında görüyoruz; spor ayakkabılarda metal detaylar…

Bu yeniliği ilk olarak karşımıza çıkaran adidas superstar metal toe adlı ayakkabı serisi oldu. Spor ayakkabı denilince akla gelen markalar arasında formu, rahatlığı ve sadeliği gereği orjinal model adidas superstar modellerinin tercih edildiği bir gerçek. Çünkü spor ayakkabı kabalığını makul miktarda taşıyor. Sadeliği ile birçok kombine uyum sağlıyor. Rahatlığı ile bir spor ayakkabıdan beklenilen en önemli konforu verebiliyor. Dayanıklı olması, uzun süre kullanılabilmesi artıları da cabası.

Spor ayakkabılar, yeni çıkan espadriller, rahatlığı hatrı sayılır ölçüde olan günlük düz tabanlı ayakkabılar ve kalın tabanlı babetler yüzünden bir nebze arka planda kaldı. Bu nedenle olacak ki, bayanların talepleri doğrultusunda birçok artısı olan adidas superstar metal toe serisi ortaya çıktı. Peki metal detay, ayakkabıya neler katmış?

  1. Spor ayakkabıya feminen bir tarz dokunmuş.
  2. Feminen görünüme rağmen spor ve cool duruşu bozulmamış.
  3. Çeşitli renk ve desen kombinasyonlarından doğabilecek uyumsuzluklar engellenmiş.
  4. Herkese hitap edebilmiş.
  5. Spor ayakkabıya, kombinde ön plana çıkabilecek bir gösteriş katmış.

İşte bunlar sayesinde farklı farklı stillerde, farklı yerlere uygun 4 adet kombini sizler için, adidas superstar metal toe serisi ile oluşturdum.

adidas superstar metal toe kombin 1

İlk kombin gündelik. Hafif gizli topuğu bulunan bu model, oldukça rahat ve kullanışlı.

adidas superstar metal toe kombin 3

İkinci kombin, spor görünümü vurgulamaya yönelik. Salaş kesimde bir tunik, eşofman tarzında bir pantolon ve tamamen spor sırt çantası ile tam da adidas superstar ayakkabıya layık…

adidas superstar metal toe kombin 2

Sıradaki kombinde ofis tarzı diyebileceğim, iş yerine uygun, aynı zamanda günlük hayatta da rahatça tercih edebileceğiniz, spor görünümden ziyade biraz daha feminen ve ağır duran bir görünüm mevcut. Kumaş pantolonla spor ayakkabı olur mu demeyin, metal detaylar en çok bu tarz kombinlerde işe yarıyor.

adidas superstar metal toe kombin 4

Son kombin ise elbiseleri spor ayakkabısız giymem diyen genç stil müptelalarına göre. Ayrıca metal detaya biraz asilik katmak için deri eldiven kullanabilirsiniz.

[wa-wps]
Paylaş

Beykent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden tam burs ile mezun olan Amine Nurgül Yanıkkaya, şu an aynı üniversitede Tekstil ve Moda Tasarımı son sınıf öğrencisidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir