Yeni Bir Ton: Milenyum Pembesi

25 Ağu 2017

 

Milenyum kuşağının hangi yıllar aralığında doğduğu ve nasıl anlaşılacakları tartışıladursun, sektörün önde gelenleri için dünkü çocuk olan nam-ı diğer millenialslar modaya yeni bir ton katarak vitrinleri ele geçirdiler. Soğuk alt tonuyla pastel akımın tahtını elinden alan milenyum pembesi, abiye kıyafetlerde feminen şıklığı ön plana çıkarırken spor parçalara çocuksu masumluk katarak kullanım alanını sonsuz hale getiriyor. Sosyal medyayı kasıp kavuran, dinamik olduğu kadar sakinliğini koruyan renk tonu her parçayı daha da keyifli kılıyor.

Baştan aşağı pembe giymek kulağa çocuksu gelse de, moda literatürüne yeni katılan milenyum pembesi en maskülen tarza dahi uyum sağlayabilen ender pembe tonlarının başında geliyor. 2016 yılında global renk öncüsü Pantone, tasarımcıdan üreticiye, satıcıdan müşretiye kadar herkesin ilk bakışta gönlünü çalan rose quartz ve serenity renklerini yılın rengi ilan ettiği anda her yer bebek odası renklerine bürünerek milenyum pembesinin temelleri atılmış oldu.

Dünya genelinde tabu haline gelen bebek mavisi, bebek pembesi gibi renklerin önü Pantone tarafından açılınca bastırılmış pembe aşkını gün yüzüne çıkaran tasarımcılar, mavi alt tonuyla ciddileşen milenyum pembesini defilelere taşıyarak pembe akımını ölümsüzleştirdiler. Ev eşyalarından kulaklığa kadar satın alınabilen her parçaya uygulanan renk, herkes tarafından oldukça sevilmiş olacak ki aradan bir yıl geçmesine rağmen popülaritesinden hiçbir şey yitirmemişe benziyor.

2017 yaz kozmetik koleksiyonlarında ruj, allık, far gibi farklı formlardaki seçenekleriyle raflarda yerini alan milenyum pembesi, ambalajlarda da sık tercih edilen renklerin başında geliyor. Alışveriş yaparken hangi ürün grubunu satın almayı seviyorsanız zorluk çekmeden ufak çaplı bir araştırmayla bu renk tonunu yakalamanız mümkün.

Elbise, tunik, pantolon gibi büyük parçalarda pembe kullanmak size hitap etmiyorsa siyah, lacivert, gri gibi koyu renk kıyafetlerinizi milenyum pembesi aksesuarlarla tamamlayarak zahmetsiz bir şekilde trendi takip edebilirsiniz. Barbie ile büyüyen neslin, toplumun aktif çalışan bireyleri olacak yaşa erişmeleriyle, çocukluğu çağrıştıran pembeyi yetişkin zevke hitap eden pastel tonlarla birleştirerek evcilik oyunlarını iş ortamına taşımalarının sonucu olan milenyum pembesi podyumdaki yerini uzun süre koruyacak gibi görünüyor.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir