Yeni Sezon Jean Pantolonlar

02 Haz 2016

 

Dayanıklılığı, duruşu, rahatlığı ve her şeye uyabilen tarzı ile yüzyıllardır vazgeçilmez bir materyal olan jean, bize en çok pantolon silüetinde hizmet etmiştir. Jean pantolonlar her mevsim, her sezon ve her yeni akımda trend olmaya devam etti. Bu sezonda da trend tahtından inmeyen jean pantolonlar, biraz farklı tarzlarla, yeniliklere yardımcı olmaya devam ediyor.

yeni sezon jean pantolonlar 6

Yeni sezon jeanlerde farklı kesimler ve farklı formlar bulunuyor. Bunun yanı sıra paçalarda ve ceplerde bulunan detaylar, paça boyu ve bel yüksekliği, öne çıkan farklılıklar arasında yer alıyor.

Yeni sezon jean pantolonlar

Bol pantolonların bu sezon ne kadar moda olduğu aşikar. Jean pantolonlarda da bol kesimler ön plana çıkmış durumda. Bu sayede muhafazakar giyinen bayanlar için biçilmiş kaftan oluyor. Boyfriend kesimde pantolonlar, birkaç beden büyük bir pantolonu giymişsiniz gibi bol ve rahat. Aynı zamanda oldukça cool bir görünüm sergiliyor. Bilek hizasında kullanmanız gereken boyfriend kesim Jean pantolonlarınızı, espadrillerle veya spor ayakkabılarla kombinlemeniz daha uygun olacaktır.

yeni sezon jean pantolonlar 2

İspanyol paça pantolonlar da formu itibariyle her ne kadar geçmiş sezonlarda olduğu kadar ön planda olmasa da trend olmayı sürdürüyor. Topuklu ayakkabıyla giyildiğinde bacak boyunu yükselten, gizli olarak boy uzatma imkanı sunan ispanyol paça jean pantolonlar, bol tuniklerin altında şahane duruyor. Aynı zamanda zayıf ve biçimsiz bacakların kusurlarını örtebiliyor. Aşırı dar pantolonları kullanmak istemeyenlerin de imdadına yetişiyor.

yeni sezon jean pantolonlar 5

Yüksek bel jean pantolonlar, hem daha rahat kullanım sağlıyor, hem de yıllarca kullanımı sonucunda bel bölgesindeki yağlanmayı engellemeye yardımcı olabiliyor. Aşırı düşük bel pantolonların moda olduğu 2000’li yılların akabinde, bel çevresinde yağlanmanın ve bölgesel genişlemenin arttığı biliniyor.  Yüksek bel formunun bir diğer artısı, bacak boyunu uzatması.

yeni sezon jean pantolonlar 3

Yeni sezonda farklı renk jean kumaşların birleşmesi de oldukça tarz bir görünüm sağlıyor. Asimetrik detaylar, kumaş sökükleri ve yırtıkları salaş görünümü desteklemiş oluyor.

yeni sezon jean pantolonlar 4

Dar paça jean pantolonlar, her sezonda olduğu gibi bu sezonda da en çok tercih edilen formlar arasında yer alıyor. Yalnız bu sezonda dar paçalar, geçtiğimiz sezonlardaki formlarına göre daha bollar. Yani paçaya doğru inen dar bir kesim mevcut, ancak bedene tayt gibi oturan bir form yok. Bu duruş daha cool ve salaş bir görünüm sergiliyor. Bu sayede jean pantolonun özüne dönüş gerçekleşiyor; rahat, sağlam, özensiz ve salaş…

 

[wa-wps]
Paylaş

Beykent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden tam burs ile mezun olan Amine Nurgül Yanıkkaya, şu an aynı üniversitede Tekstil ve Moda Tasarımı son sınıf öğrencisidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir