Yeni Sezon Trendi: Balon Kollar

08 Eki 2017

 

 

Sonbaharın gelmesiyle beraber, yeni sezon koleksiyonlar ünlü markaların mağazalarındaki yerini aldı. Hepsiyle alakalı ara ara incelemeler yaparak, yeni sezon alışverişiniz için tüyolar ve fikir önerileri vermek istiyoruz. Bu yazıda, en yeni kol kesimi olan balon kol modelini ele alacağız. Vintage bir model olan bu kesim, her ne kadar kaba görünecekmiş gibi bir izlenim bıraksa da, modernize olmuş formları ve göz alıcı modelleri ile beğeniyi üzerine topluyor. İşte yeni sezondan seçtiğimiz balon kol modelli parçalar…

yeni sezon-trendi-balon-kollar

Tesettür giyimde rahatlıkla tercih edebileceğiniz bu modelin bazı seçenekleri spor kullanım vadediyor. Özellikle sweatshirtlerde bu kol kesimi ekstra salaş, ekstra havalı ve rahat görünüyor. Görseldeki modelde olduğu gibi, kol kısmındaki ekstra detaylar ile farklı bir sweatshirt elde etmiş oluyorsunuz. Özellikle mom jean ile, kalem eteklerle ve bol kesim pantolonlarla rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Spor ayakkabılar ve pamuklu şal ile bu sweat, günlük kombinlerinizin kurtarıcısı olur.

yeni sezon-trendi-balon-kollar

Ünlü markalardan alışveriş yaparken, özellikle Mango, ZARA, Bershka, Pull and Bear gibi birçok markada, tunik ararken bakmanız gereken yerin mini elbiseler olduğunu bilirsiniz. Bel kesimi dar olmayan, basic düz kesimdeki mini elbiselerin çoğu, tesettür giyimde size oldukça şık bir tunik opsiyonu olabiliyor.

yeni sezon-trendi-balon-kollar

Hacimli kolları, kalın manşetlerle birleştiren bu modelin vadettiği görünüm, spor şıklıktan biraz uzakta. Naifliği, sadeliği, floral desenleri ve pastel renkleri sayesinde vintage tarzını betimliyor.

yeni sezon-trendi-balon-kollar

Ekose desenden birkaç yıl daha vazgeçmeyeceğimiz kesin. 2017-2018 sonbahar koleksiyonlarında, birçok tasarımcı ekose desen ve pötikare desen kullanmaktan vazgeçmedi. Bu trendi, bir de balon kol ile birleştirdiğinizde, ortaya 90’ları hatırlatan, masum ancak bir o kadar enerjik bir tarz elde ediyorsunuz. Kadife bir pantolonla ise sonbahara uygun, farklı ve iddialı bir görünüm yaratabilirsiniz.

yeni sezon-trendi-balon-kollar

Salopet elbisenizi, bir de balon kollu üstlerle giyin. Bu sayede, farklı görünmeyi sevenler için çok basit ve şık bir seçenek ortaya çıkıyor.

yeni sezon-trendi-balon-kollar

Üst üste büzülerek oluşturulmuş bu model de, ekstra hacim verilmiş kol modeli ile dikkati üst bedene toplayarak kusurlarınızı örtebilir. Özellikle basen problemi olanlar için üst bedende oluşturulan hareket sayesinde, proporsiyonunuz düzgün görünecektir.

yeni sezon-trendi-balon-kollar

 

 

[wa-wps]
Paylaş

Beykent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden tam burs ile mezun olan Amine Nurgül Yanıkkaya, şu an aynı üniversitede Tekstil ve Moda Tasarımı son sınıf öğrencisidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir