Yeni Sezon ZARA Ayakkabıları

21 Eki 2016

 

Alışveriş tutkunlarının, moda öncüsü kişilerin veya modayı yakından takip edenlerin en çok alışveriş yaptığı hazır giyim markası ZARA denebilir. Dünya trendlerini yakından takip eden marka, bu trendleri Newyork’daki ekibiyle ZARA’ca tasarlayıp, her ülkedeki distribitörlerine en kısa sürede ulaştırarak, modanın ulaşılabilirliğini arttırıyor. Bu yüzden markanın seveni çok. Gerek giyim kategorisinde, gerek aksesuar kategorisinde bol çeşit ve gerçekten yenilikle donanmış tarzlarda ürünler mevcut. Hatta ayakkabı ve çanta konusunda sanki bir ayakkabı/çanta üreticisi kadar kaliteli ve tarz ürünler üretiyor. İşte 2016-2017 Sonbahar sezonuna ait ZARA ayakkabıları skalasından derlediğim, en güzel ve en ihtiyaç duyulan ayakkabı modelleri…

yeni-sezon-zara-ayakkabilari-7

Sonbahar denince elbet ki akla kapalı ayakkabılar geliyor. Özellikle loafer tarzı ayakkabılar ve kalın tabanlı deri ayakkabılar revaçta.  Çünkü kuru sonbahar havalarında, etek altına da pantolon altına da rahatlıkla tercih edilebiliyor.

yeni-sezon-zara-ayakkabilari-4

Bot demeden, sonbahardan bahsetmek olmaz. Kışın karını, çamurunu yaşıyormuşçasına ağır botlar bu sonbahar sezonunda göze çarpıyor. Greyder tabanların moda olmasından sonra botlarda başlayan kaba formlar, kimi kesim tarafından sevilmese de, ZARA bu kabalığı oldukça dozunda tasarlayarak sevdireceğe benziyor. Öyle ki kabarık eteklerin altında bile oldukça tarz duran, dar pantolonların altında kocaman gözükmeyen, estetik formdaki botları sizlerin de seveceğini düşünüyorum.

yeni-sezon-zara-ayakkabilari

Tesettür giyimde, uzun eteklerin yeri bambaşkadır. Ancak bilekte biten eteklerle sonbahar-kış mevsiminde rahat etmek daha kolay oluyor. Aynı zamanda minyon tipteki zarif bayanlara çok yakışan, midi boy dediğimiz, bilek boy eteklerin altına tercih edebileceğiniz ayakkabılar oldukça az. Bileğin görünmesinden yana olmayan bayanlar, haklı sebeple iç göstermeyen çorap kullanıyor. Bunun da olumsuz ve uyumsuz tarafları zaman zaman kombini zorladığında, tüm midi eteklerin altında zarif duracak bir çizme ihtiyacını yaşıyorlar. İşte her zaman bulunmayan, zarif ve belirgin hatlara sahip, siyah mat bir çizme.

yeni-sezon-zara-ayakkabilari-3

Püsküllü ve süet botların modası, daha birkaç sezon devam edeceğe benziyor.

yeni-sezon-zara-ayakkabilari-1

Bu sezon ayakkabılarda en çok hangi tarz ayakkabıların sezonudur diye bir soru sorarsak, cevap elbette kadife ayakkabılar olur.

yeni-sezon-zara-ayakkabilari-6

ZARA ayakkabıları içinde en dikkat çeken ayakkabılar ise, kalın topuklu ve renkli botlar oldu. Genelde bot dendiğinde, siyah, kahverengi, taba gibi bilindik renkleri tercih ederiz. Vitrinlerde bu renk ayakkabıları görürüz. Ancak kiremit kırmızısı rugan botları, sıradışı duruşlarından dolayı sevmemek mümkün değil.

yeni-sezon-zara-ayakkabilari-5

Babet kategorisinde sonbaharın etkisi, renk ve materyallerde belli oluyor. Daha kalın derili, daha dayanıklı ve daha küt formlardaki babetler bu mevsimde daha kullanışlı oluyor.

[wa-wps]
Paylaş

Beykent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden tam burs ile mezun olan Amine Nurgül Yanıkkaya, şu an aynı üniversitede Tekstil ve Moda Tasarımı son sınıf öğrencisidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir