Yeni Sürüm Trençkotlar

02 Ara 2017

 

Trençkotlar yüzyılı aşan bir tarihe sahip. İlk başta orduda kullanılmak üzere tasarlanan bu kült tasarımın modası asla geçmedi. Deve tüyü rengi, çift sıra düğmeleri ile trençkotlar hemen hepimizin gardırobunda yer alan en klasik parçalardan birisi.

Şu ana kadar hep Burberry’nin standart modeli ile karşımıza çıkan trençkotlar bu yıl küçük bir başkaldırı ile karşımızda. Moda haftaları ve podyumlarda birbirinden farklı kesim ve modellerde modern tasarımlara sahip trençkotlar izledik. Bu yeni sürüm trençkotlar klasik tasarımı yerinden eder mi bilemiyoruz. Ancak bu sezonun trendlerine uyum sağlamak istiyorsak mutlaka incelememiz gereken parçaların başında geldikleri kesin!

yeni-sezon-trençkotlar

Trençkotlar hafif kumaşları, kullanışlı modelleri ve rahatlıkları ile birçoğumuzun gardırobunda vazgeçilmez bir yere sahip. Öyle ki; bu popülerlikleri kısa ömürlerine rağmen, yılın en çok konuşulan parçaları arasında yer almalarını sağladı. Bu sene podyumlarda ve moda haftalarının sokak stillerinde sıkça modern trençkot yorumlarını izledik. Balenciaga, Dior, Mansion Margiera ve Juun J. gibi bir çok önemli marka koleksiyonlarında modern kesimlere sahip trençkotlara yer vermişti.

yeni-sezon-trençkotlar

Moda haftalarında bu denli sık karşılaştığımız bir parçanın senenin önemli trendlerinden birisi olacağını anlamak için müneccim olmaya gerek yok herhalde! Bu yıl trençkotlar yalnızca farklı kesimlerle değil, farklı renk ve dokular ile de karşımızda. Carolina Herrera’nın çimen yeşili trençkotu, bu rengin canlı renklerle de çok iyi anlaştığının en güzel kanıtı!

yeni-sezon-trençkotlar

Klasik stili benimseyenlerin bu trendi gardıroplarına renk katmak amacıyla değerlendirmesini öneririz. Biz daha enerjik ve canlı renkteki trençkotları çok sevdik. Sonbahar aylarının sıkıcı günlerine eğlence katacak trençkot tasarımlarından sizin favoriniz hangisi?

Paylaş

2014 senesinden beri kendi blogunun sahibesi, bir yandan blogunu yönetirken, bir yandan da İstanbul Üniversitesinde Arap Dili ve Edebiyatı’nda öğremine devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir