Yeni Zara Koleksiyonundan 10 Çarpıcı Çanta

05 Şub 2017

 

Kışı daha atlatmadan, her zaman olduğu gibi markalar 2017 ilkbahar yaz sezonuna ait koleksiyonlarını çıkarmaya başladılar. Dünya çapında büyük moda defileleri de ilkbahar yaz koleksiyonlarını sunduğuna göre, kış gitmeden kendimizi bahara hazırlama vakti geldi demektir. Her kesimden modaseverin bayılarak takip ettiği Zara markası, yeni sezon ürünlerini hem online sitesinde hem de mağazalarda sergilemeye başladı. Ben de yeni sezon incelemelerine Zara çantaları ile başlamak istedim.

Yeni çanta koleksiyonunda çok farklı, dikkat çekici modeller var. Özellikle işlemeliler, boncuklular veya form olarak farklı şekilde olan modeller daha fazla dikkat çekiyor. Ancak genel olarak koleksiyon için, biraz daha renkli, biraz daha neşeli modeller barındırdığını söylemek mümkün.

İlk olarak, bu bel çantası birçoğunuza gereksiz veya demode gelebilir. Ancak özellikle annelerin çocuklarıyla beraber alışverişe, markete çıktığında gerek duydukları şey bel çantasıdır. Malum, ellerin dolu olmaması gerekir. Bu çanta hem fonksiyonel olarak imdada koşacak hem de her şeyle uyumlu olabilecek şıklıkta.

Fonksiyonellikten bahsetmişken, iki farklı modelmiş gibi davranan bu çanta oldukça farklı ve kullanışlı. Değiştirilebilir ön kapağı sayesinde, iki farklı renk ve desende kullanabiliyorsunuz.

Değişik formlarda ve şekillerde çantalar dikkati üzerine çekiyor. Bu kırmızı çanta, içlerinde en beğendiğim model oldu.

Koleksiyon içerisinde birkaç tane pop-art tarzına göz kırpan modeller var. Özellikle palmiye ve ananas imgeleri yoğunlukla kullanılmış.

Jeanlerle olsun, elbiselerle olsun; hatta ister stilettoyla isterse loafer ayakkabılarla, her türlü tarza uyum sağlayan bu pop-art renkli çantaların en güzel yanı da, bu uyumu devam ettirebilmeleri olsa gerek.

Yeni materyaller, yeniliklere her zaman kapı açar. Kumaş ipliklerle ve örgü tekniği ile oluşturulmuş bu kemik rengi çanta, koleksiyon içerisinde diğerlerinden ayrılıyor. Eğer çok beğendiyseniz, hemen edinmenizi tavsiye ederim. Zira bu model çabuk tükeneceğe benziyor.

Kürk detayların daha çok kışa yakıştığını düşünürüz ancak Zara’nın ilkbahar için dış giyim ürünlerindeki detaylarda bolca kürk bulunuyor.

Sportif bir sırt çantasını pul-payet ile kaplamak, spor tarzından bir şey eksiltir mi? Veya daha havalı görünmesini mi sağlar? Siz bu çantayı nasıl buldunuz?

 

[wa-wps]
Paylaş

Beykent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden tam burs ile mezun olan Amine Nurgül Yanıkkaya, şu an aynı üniversitede Tekstil ve Moda Tasarımı son sınıf öğrencisidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir