Zuhair Murad 2016 Kış Koleksiyonu Mercek Altında

02 Feb 2016

Zuhair Murad, 2016 kış koleksiyonunun çarpıcılığı ve gösterişi ile podyumlarda tasarım harikaları estirmeye devam ediyor. Romantik ve feminen dokunuşlardan hoşlanan İranlı tasarımcı, sadece bu kışa özel çıkardığı koleksiyonu ile büyüledi. Tabi ki abiye çizgisinden vazgeçmeyen tasarımcı, koleksiyonunun adını Yıldız Yakalayıcısı koymuş. Konusu tamamen yıldızları kapsayan koleksiyonda, kumaş detaylarında yıldızların parlaklığı, büyüsü, ihtişamı, keskin hatları ve geceye yakışan renkleri hakim.

zuhairmurad-couture-fw15-16_45

Prenses abiyeleri ile ünlenen Zuhair Murad, artık koleksiyonlarında prenses modelden daha başka modellere fazlasıyla yer vermiş. Tulum tarzı abiyeler, asimetrik kesimler ve derin yırtmaçlı kuplar tercih ettiği formlar arasında yer almış. Elbise formlarından daha fazla öne çarpan kumaş tasarımları ise, yıldızlara bezenmiş durumda. Transparan ve işleme detaylarını yıldızlara boğan tasarımlarda, renkler ikinci plana atılmayacak derecede özgün.

zuhairmurad-couture-fw15-16_36

Son olarak kapanışı ihtişamıyla, işlemesiyle ve işçiliğiyle hepsinden daha da ”yıldız” model olan gelinlik ile yapan tasarımcı, alkışlara boğulmayı fazlasıyla hak ediyor.

zuhairmurad-couture-fw15-16_47

zuhairmurad-couture-fw15-16_32

zuhairmurad-couture-fw15-16_35

zuhairmurad-couture-fw15-16_26

zuhairmurad-couture-fw15-16_16

zuhairmurad-couture-fw15-16_17

zuhairmurad-couture-fw15-16_15

zuhairmurad-couture-fw15-16_10

Umarım bu sektörde yıldız olan tasarımcıların pabucunu dama atacak yerli tasarımcılarımız da yetişir. Özellikle gelinlik ve haute couture alanlarında hatırı sayılır işlerimiz mevcutken sadece ülke içinde kalmamak gerek. Tesettür houte couture ve tesettür gelinlik alanlarında oldukça büyük açığın bulunması ve bu alanlara talebin özellikle Arap ülkeleri tarafından fazla olması nedeniyle, önü açılması ve atılımlar yapılması gereken bir konu olduğu aşikar.

 

[wa-wps]
Paylaş

Beykent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden tam burs ile mezun olan Amine Nurgül Yanıkkaya, şu an aynı üniversitede Tekstil ve Moda Tasarımı son sınıf öğrencisidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *