Zühre-Kurumsal İletişim ve Reklam Yöneticisi Bilal İskender ile Röportajımız

26 Ağu 2014

zuhre-markasinin-kurumsal-iletisim-ve-reklam-yoneticisi-bilal-iskender-ile-zuhre-pardesu-hakkinda-roportajimiz_1Zühre Pardesü hakkında merak ettiklerinizi Kurumsal İletişim ve Reklam Yöneticisi Bilal İskender ile konuştuk.

Kendisine bize vakit ayırdığı için teşekkür ederiz.

Merve Uzun: Bilal Bey, öncelikle Zühre hakkında bilgi almak isteriz. Ne zaman kuruldu? Geçmişi ve günümüzdeki durumundan bahseder misiniz?

B.Bilal İskender: Zühre 2004 yılında pardesü,kap ve manto üretimiyle sektöre adımını atmıştır. Kısa zamanda ürün kalitesi ve sunduğu model alternatifleriyle sektörde ivmeli bir yükseliş seyrederek markasını konumlandırmıştır. Günümüzde 450’den fazla yurtiçi bayisi ile ve 22 ülkede iş ortaklarıyla çalışarak ürünlerini ihraç etmektedir.

Merve Uzun: Zühre pardesü gelecek çalışmasında hazır giyim düşünüyor mu ? Hep Pardesü- Kap olarak mı devam edecek.

B.Bilal İskender: Zühre‘nin uzman olduğu konu pardesü, kap ve bu segmentteki ürünlerdir. Bunun dışında eşarp üretilmektedir. Gelecekle alakalı ar-ge çalışmaları devam etmektedir.

Merve Uzun: Siz Zühre bünyesinde ne zamandır çalışıyorsunuz? Sizin gözünden Zühre’yi tanımlar mısınız?

B.Bilal İskender: 1.5 yıldır calısıyorum. Bir iletişimci olarak Zühre‘yi, 10 yaşında zeki, dinamik ve başarılı bir öğrenci olarak görüyorum.
Bu şekilde tanımladığımızda gelecek yıllarda bir çok sürpriz başarılarla sektörde adından sıkça söz ettirecek ve kendi segmentinde tüm kadınların gözde markası olacaktır.

Merve Uzun: 2014 İlkbahar yaz koleksiyon çalışmalarınızdan bahseder misiniz?

B.Bilal İskender: 2014 Yaz koleksiyonumuzun çekim ve baskı süreçlerini tamamladık. Web sitemiz yeni yüzüyle yayına 10.03.2014 itibari ile başladı. Digital medya mecralarındaki entegrasyonunu sağlıyoruz, sonrasında reel mecralarda ve diğer efektif mecralarda planlamalarımıza devam edeceğiz. Ürünlerimizi hem tesettürlü hem de açık bayanlar kolaylıkla tercih edebiliyorlar. Bu sezon çalışmalarımızda da her sezon olduğu gibi aynı şekilde her bayana hitap eder şekilde tasarımlar var.

Merve Uzun: Tesettür giyim modası ve günümüzdeki tesettür hakkında ne düşünüyorsunuz?

B.Bilal İskender: Tesettür kavramı, aslında daha çok manevi değer yargılarıyla birebir örtüşen bir olgu. Tesettür bence bir moda değil bir yaşam biçimidir. Elbette son yıllarda sosyal hayatta kendine daha çok yer edinen ve ekonomik özgürlükleri artan kadın, günümüzde giyim kültürü anlamında da sosyal hayatla değerlerini örtüştürmeye çalışabiliyor. Bu da beraberinde moda algısını getiriyor. Renkler devreye giriyor, moda akımlarının öngördüğü çizgiler, tasarımlar ve kalıplar bu bağlamda devreye girerek etkiliyor. Bundan dolayı markaların hedef kitlelerine tesettür kelimesini kullanırken dürüst olmaları gerekiyor. Dolayısıyla nasıl muhafazakar yaşam diye bir kavram varsa, aynı eksende muhafazakar yaşamı tercih eden insanlara uygun tasarımlar yapılıyor. Bunun adının tesettür değil, “muhafakazar giyim modası” olarak anılmasının daha doğru olduğuna inanıyorum.

Merve Uzun: Son olarak eklemek istediğiniz bir şeyler var mıdır?

B.Bilal İskender: Markaların hedef kitlelerine karşı daha şeffaf ve dürüst olmaları gerektiğine inanıyorum. Modanın bütün parametrelerini kullanıp aynı zamanda “ben tesettür yapıyorum” demenin doğru olmadığı kanaatindeyim. Ziyaretiniz için teşekkür ederiz.

[wa-wps]
Paylaş

Tesetturgiyim.com Genel Yayın Yönetmeni olan Merve Uzun, kariyerine Modanisa.com'da Ülke Müdürü olarak devam etmektedir.

Yorumlar

  1. […]  Zühre Pardesü hakkında daha detaylı bilgi için röportajımızı okuyabilirsiniz. […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir